Tracy McGrady

NBA'deki en iyi geri dönüşlerden birinin mimarı Tracy McGrady. Belki de en iyisi, çünkü yapılan geri dönüşte sadece 33 saniyede atılmış 13 sayı var. Bir hücum süresinin 24 saniye olduğu düşünülürse 33 saniyede bir takım hatta bir kişi tarafından atılan 13 sayı muazzam bir olay.

Tarih 9 Aralık 2004, Houston Rockets evinde San Antonio Spurs'ü ağırlıyordu. Maçın bitimine yalnızca 40 saniye varken ev sahibi takımın seyircilerin bir kısmı maçı terk etmiş durumdaydı çünkü rakip takımın 76-68'lik üstünlüğü bulunuyordu. Ancak maçı terk eden seyircilerin unuttuğu bir isim vardı, o da Tracy McGrady'ydi. Topu hızlıca hücuma getirip üçlüğü yolladıktan sonra bile maçın geri döneceğine inanan sadece kendisi olabilirdi. Fark 5'e düşmüştü ancak San Antonio Spurs bulduğu 2 sayı ile tekrar farkı 7 sayıya çıkarmıştı. Ancak McGrady bu sefer faule rağmen üçlüğü yollamıştı ve faulü de sayıya çevirmesi ile fark 3'e kadar düşmüştü. San Antonio farkı tekrar 5'e çıkarsa da McGrady'den gelen 2 üçlüğe engel olamayınca maçı kaybetmişti.

Basketbolda yüksek farklardan dönen birçok maç olabiliyor ancak Tracy McGrady'nin yaptığını özel kılan bu geri dönüşü sadece 33 saniyede yapmış olmasıdır.

Tracy McGrady 13 Points Vs The Spurs In 33 Seconds

9 ay, 4 hafta önce yazdı
İTÜ - Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Lisans 4. Sınıf