Eğer bi Gmail kullanıcısı iseniz "Checker Plus for Gmail" kesinlikle tavsiye ettiğim bir uygulama. Mail gelir gelmez uyarı veriyor ve gmail'e girmeden okunmamış bütün maillerini sağ üst köşedeki butonunu tıklayarak sayfadan ayrılmadan görüntülemeni sağlıyor.

"Ddict Translate" de tavsiye ettiğim bir diğer uygulama anlık çeviri kelimenin üstüne çift tıklıyorsunuz ve size kelimenin anlamını direk veriyor. Özellikle ingilizce bir şey okurken bazen dalgınlığa gelip unutulan veya bilinmeyen kelimeleri tek tıkla öğrenmemizi sağlayıp bizi zahmetten kurtaran bir uygulama.

İTÜ öğrencilerinin hepsinin bildiği ve bir çok ders için aktif olarak kullanılan Ninova'da dersler sadece kodları ile var. Bazen kodlar birbirine girip ders adları karıştırılıp yanlış yerlere girilebiliyor doğal olarak. Bundan kurtulmak için "Ninova Ders Adı Göster" uygulaması çok kullanışlı ve tüm İTÜ öğrencilerine ısrarla tavsiye ediyorum.

Son olarak eklemeden geçemeyeceğim "Vimium" eklentisi hayatımı çok kolaylaştırdı. Klavyedeki bazı tuşlara bazı kısa yollar ekleyerek sayfayı aşağı yukarı kaydırmayı, yeni sekmede veya o sayfada bir yere tıklayıp başka bir sayfaya gitmeyi ve bunun gibi bir çok şeyi sağlayan bir uygulama. İlk başlarda alışması biraz zor oluyor fakat alıştıktan sonra elimi klavyemden kaldırmadan bir çok şeyi yapabiliyorum.

9 ay, 3 hafta önce yazdı