GTA V'de savaş uçağı nasıl alınır?1 Cevap

GTA V oyununda savaş uçağı telefon menüsündeki tarayıcıdan "warstock" mağazasının sitesine girilerek satın alınabilir. Burada uçağın tipine bağlı olarak fiyatlar 3m-4m usd arasında değişmektedir. Diğer bir yöntem ise savaş uçağını çalmaktır.

Savaş uçağı Los Santos'un batısında yer alan askeri hava limanında bulunur. Aşağıdaki haritada tam konumunu görebilirsiniz.

Kırımızı ile işaretlenen bölge

Buraya kara veya hava yolu ile ulaşılabilir. Kara yolu ile ulaşıldığında hava limanına girmek için kapı yerine kayalıkların kullanılması tavsiye edilir, çünkü hava limanına girer girmez 4 yıldız seviyesine ulaşılacak ve askerler karakteri öldürmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Kayalıklardan uçmak fark edilebilirliği azaltır.

görsel açıklaması

Kayalıklar askeri hava limanına kuzeyden çevre yolu ile yaklaşırken pistlerin altından geçen tünele girmeden hemen önce sağ taraftadır. Resimde kırmızı ile işaretlenmiş bölge atlayış için en uygun eğime sahiptir. Burada önemli bir nokta çok hızlı bir atlayış yapmamaktır; zira içeri bölgeye geçilince aranma seviyesi artacağından havada kaybedilen süre askerlerin hazırlanmasına sebep olacaktır.

Hava limanında hiçbir saniyeyi boşa harcamamak gerekir çünkü askeri tanklar karakteri vurmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Hava limanının içinde birden fazla bölgede savaş uçağı bulunur. Hangarların içindeki uçakların çalınması tavsiye edilir. Çünkü askerler dışarıdan gelir ve sadece kapıdan saldırıya maruz kalınır. Uçağa binildiğinde karşıdaki alan hızlı bir kalkış için yeterlidir. Doğrudan gaza yüklenip kalkılır ve alçak uçarak ilk saldırılar bertaraf edilir. Kalkış esnasında tam karşıda bulunan elektrik direğine dikkat edilmelidir.

Resimde tavsiye edilen rota görülebilir. Çarpı ile işaretlenen yer atlama noktasıdır.

görsel açıklaması

Askeriyeye ulaşmak için hava yolu kullanmak kişinin yeteneğine bağlı olarak daha risksiz bir yöntemdir. Yüksek noktada uçaktan atlanır ve alçak noktada paraşüt açılır. Paraşütle doğrudan hangara girilmesi halinde uçak çalma olasılığı çok yüksektir.

görsel açıklaması

Uçak çalınırken eğer başarısız olunursa belirli bir süre beklenilmesi gerekir. Çünkü yeniden doğulsa dahi askerler eski yerlerinde devam eder. Bu da hava limanının asker ile dolu olması demektir.

Artık uçağınızla diğer oyuncuların üzerine bombalar yağdırabilirsiniz, iyi oyunlar.

11 ay önce yazdı
Düşünüyorum...