Ramsay Bolton karakteri izleyiciler tarafından sevilen biri midir?1 Cevap

Ramsay Bolton karakterini canlandıran Iwan Rheon ilk olarak dizinin 3. sezon 2. bölümünde izleyiciler karşısına çıkmıştır. Stark Hanesi'ne ihanet eden Theon Greyjoy'u yakalaması için görevlendirilen Ramsay Snow, adamlarına Theon Greyjoy'u yakalatmıştır. Ardından Theon Greyjoy çeşitli işkencelere maruz kalmıştır.

Theon Greyjoy işkence görüyor.

Ramsay Snow ise Theon Greyjoy'un yanına gelip: "Yara Greyjoy beni gönderdi." diyerek Theon'a onu kurtaracağını söylemiştir. Ardından Theon'un kaçmasına yardım edip adamlarını tekrar peşine yollamıştır.

Ramsay Bolton, Theon'u kurtarıyor.

Adamları Theon'u yakaladıktan sonra kendi adamlarını öldürüp Theon'un güvenini kazanan Ramsay uyguladığı psikolojik ve fiziksel şiddet ile Theon'un kendi kişiliği kaybetmesine neden olmuştur.

Reek

Ramsay Snow'un verdiği "Reek" ismini kullanmaya başlayan Theon, Ramsay Snow'un adeta kölesi haline gelmiştir.

Stark Hanesi'ne ettiği ihanetten dolayı nefretimi kazanmış olan Theon'a yapılanlar ve Ramsay Bolton'ın Theon'un güvenini kazanmak için çevirdiği oyunlar Ramsay'a karşı sevgimin artmasını sağlamıştır. Ardından Roose Bolton'ın kendi soyadını vermesi ile güçlenen Ramsay Bolton'ın çevirdiği oyunlar diziye tat vermiştir.

Jon Snow ile olan "Piçlerin Savaşı"nda kullandığı olağanüstü taktik ile Jon Snow'u bozguna uğratacakken senaristlerin oyununa gelmiştir.

Kardeşine ve Sansa Stark'a yaptıklarını yadırgasam da zekiliği ile yaptığı trollükler ile sevdiğim bir karakter haline gelmiştir.

10 ay, 4 hafta önce yazdı
İTÜ - Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Lisans 4. Sınıf