Kurumsal şirkette mi çalışmak istersiniz yoksa start-up'ta mı? Neden?1 Cevap

Kurumsal bir yerde çalışmadım ancak start-up ta neyin iyi neyin kötü gittiği hakkında bir fikir verebilirim.

Start-up şirketlerin yaşları genellikle genç olduğu için çalışan profili açısından da yaş ortalaması küçüktür. Bu da ortamın daha dinamik olması, daha eğlenceli olması, daha sosyal olması gibi sonuçlar doğurur.

Yine start-up şirketlerde işleyiş ve ürün, değişebilme yeteneğine sahiptir. Bu da çalışanın yaratıcılığının doğrudan işin içinde olması demektir. Yine bu da bir artı olarak öne sürülebilir.

Start-up şirketlerde terfi etmek daha kolaydır ve terfi oranı yüksektir. Yaptığınız işi değerlendiren kişi ile aranızda mesafe olmadığı için yaptığınız işin değerine kolay ulaşabilirsiniz.

Kötü yanı ise düzenin olmaması olabilir. Daha fazla çalışmanız gerekebilir, istemediğiniz bir zaman çalışmanız gerekebilir çünkü siz operasyonun önemli bir kısmındasınız ve yokluğunuz yüksek ihtimalle başka birisi tarafından doldurulamayacak.

Start-up ile kurumsal arasındaki fark biraz zamana, koşullara, beklentilere bağlıdır. İki tarafında avantajları, dezavantajları bulunur. İyi analiz etmek ve istekleri doğru belirlemek toplam faydayı arttırabilir.

10 ay, 4 hafta önce yazdı