Pantomi'nin gerçek, sanal ve anonim kimliklerden oluşan gizlilik sistemi nasıl işliyor?1 Cevap

Pantomi üzerinde hesap oluşturan her kullanıcı içerik oluştururken üç farklı gizlilik tercihinden birini tercih edebilir. Bu gizlilik tercihleri kimlik adı altında sunulurlar.

Bu kimlikler ve özellikleri şöyledir:

  1. Gerçek Kimlik: Gerçek ad ve soyad kullanılarak oluşturulmuş bir kimlik ile kullanıcı dünya üzerindeki varlığını Pantomi üzerinde de devam ettirmiş olur. Gerçek kimlik kullanılarak yayınlanan tüm içerik yalnızca bu kimliğe bağlanır, sanal kimlikten bağımsızdır.

  2. Sanal Kimlik: Kullanıcının yalnızca Pantomi üzerinde var olacak bir kimlik oluşturmasını sağlar. Sanal kimlik kullanılarak yayınlanan tüm içerik yalnızca bu kimliğe bağlanır, gerçek kimlikten bağımsızdır.

  3. Anonim Kimlik: Anonim kimlik ile yayınlanmış içeriğin kimin tarafından yayınlandığı gizlidir. Anonim kimliği kullanarak içerik yayınlamış bir kullanıcı daha sonra bu içeriğe ulaşarak gizlilik tercihini değiştirebilir.

Kullanıcı, profil sayfasındaki Seçenekler kısmından varsayılan gizlilik tercihini değiştirebilir. Varsayılan gizlilik tercihi, içerik oluştururken halihazırda seçili olması tercih edilen gizlilik tercihidir.

Henüz oluşturulmadıysa, yine profil sayfasından gerçek kimlik ve sanal kimlik oluşturmak mümkündür. Kimlik oluşturulduktan sonra; gerçek kimlik için "ad ve soyad", sanal kimlik için ise "kullanıcı adı" daha sonra değiştirilmesi mümkün olmayan niteliklerdir.

11 ay önce yazdı
11 ay önce düzenledi
Resmi Pantomi Hesabı