Bir fizik sınavına girmeden önce yapılması gereken şeyler nelerdir?2 Cevap

FIZ 101, 102, 106 tarzıda Fiziğe Giriş derslerinden bahsediyorsak. Niceliklerin birimlerini bilmek/ezberlemek hayat kurtaracaktır. Bu şekilde çoğu soruyu formülsüz çözebilirsiniz.

9 ay, 3 hafta önce yazdı

Herhangi bir sınava girmeden önce yapılması gereken şeyler de bunlarla benzerlik taşır. Zira "fizik sınavı" kavramı spesifik bir yapılacaklar listesi oluşturmak için fazla genel bir kavram.

Bir sınava girmeden önce;

  • Tuvalet ihtiyacı giderilmelidir. Sınav bir saat ve üzeri sürecekse sınav sırasında oluşan bir ihtiyaç ilgiyi dağıtabilir ve sınavdan erken çıkma isteği yaratabilir.
  • Kalem silgi kontrolü yapılmalıdır. Kalemin mümkünse yedeği olmalı silginin de yağlanmadığı ve iyi sildiği kontrol edilmelidir. Sınavın başlangıcındaki heyecanla yanlış yapma olasılığı yüksektir. Bu aşamada kararan ve kirlenen sınav kağıdı motivasyonu düşürecek moral bozacaktır.
  • Sınav evrakı hazırlanmalıdır. Sınava giriş için gerekli evraklar ve sınavda kontrol edilecek evrakları hazırlamak ve sıranın üstüne koymak sınav sırasında gözetmenin sizi rahatsız etmemesini sağlar.
10 ay, 3 hafta önce yazdı
10 ay, 3 hafta önce düzenledi
Düşünüyorum...